Бендер не дозволив Калушу врятуватися від поразки

♦ Натхненний народженням сина, бурштинський воротар Андрій Бендер став героєм надпринципового протистояння.

Ярослав БАЦУЛА, НФК Бурштин

Обидві команди не розчарували, а в бойовому матчі перемогу святкували бурштинці

Калуш невдало стартував у аматорській лізі (домашня нічия 2:2 проти “Миная” Закарпатської області, поразки 1:2 проти “ОДЕКа” Рівненської області та 0:1 проти “Кристала” (Чортків), наступний матч аж 3 вересня проти ФК “Малинськ”, тому основа повинна була рятувати становище в чемпіонаті області (нуль очок і 12-те місце) проти принципового суперника.

Основа Калуша в аматорській лізі – це два екс-нападники Бурштина Ігор Цимбалістий та Андрій Драган, бурштинців же в міжсезоння поповнили калуські гравці Роман Пштир і Тарас Николишин, тож протистояння було надпринциповим. Крім того, згадується останній товариський матч у лютому, коли бурштинська команда з тріском програла – 1:6! Додавали інтриги й імена тренерів суперника: Степан Матвіїв та легендарний наставник “Енергетика” Михайло Савка.

Бурштинці розпочали активніше, проте гості вирівняли гру і вже самі заставляли Бендера здійснювати сейви. Можна згадати небезпечні удари Мельничука та Цимбалістого. На 18-й хвилині бурштинці вдало розіграли штрафний: Тарас Воробець подав, а Ярослав Деренюк головою забив переможний гол.

Калушани пішли відіграватися, але оборона господарів відіграла надійно. Могла бурштинська команда пропустити, проте Василь Маковійчук із пенальті не зміг переграти воротаря, що перевів удар на кутовий. Андрій Бендер, натхненний народженням сина (приєднуємося до чисельнних вітань), довів свій високий клас, не лише відбивши одинадцятиметровий у звітному поєдинку, але й провів третій поспіль “сухий” матч у сезоні.

На останіх хвилинах міг збільшити перевагу бурштинець Андрій Чернов, але змарнував вихід віч-на-віч з Іваном Піцаном.

1

Чемпіонат області. Перша ліга. 3 тур

27 серпня (неділя)

НФК БУРШТИН – ФК КАЛУШ – 1:0 (1:0)

Гол: Ярослав Деренюк (18).
Нереалізований пенальті: Василь Маковійчук (82 – воротар).

Стартові склади
Бурштин: Бендер – О. Федорюк, Деренюк, Николишин, Воробець (к), Британ, Ципердюк, Тітунін, Чернов, Головінський, Пштир.
Калуш: Піцан – Вас. Маковійчук, Олевич, Яната, Коско, Мельничук, А. Драган, С. Мельник, Я. Матвіїв, Гончар, Цимбалістий.

Онлайн-трансляція

Офіційний сайт ФК Калуш, fckalush.com

Уболівальники, які були присутні на стадіоні, як і ті, що переглядали трансляцію на ютуб-каналі, мали можливість побачити в першому таймі невисокі швидкості, відсутність гостроти біля воріт обох команд та багато дрібних порушень.

Саме одне з цих порушень призвело до навісної передачі з правого флангу від Тараса Воробця, яку вдало замкнув ударом по воротах партнер по команді – Ярослав Деренюк. Точний удар у лівий кут воріт змусив виймати м`яча із сітки голкіпера гостей Івана Піцана. Як виявилось пізніше, цей забитий м`яч був єдиним у матчі.

В другому таймі гравці НФК «Бурштин» віддали ініціативу та, вдало захищавшись, проводили свої контратаки. Святослав Турок, який з`явився на заміну в другому таймі, відзначився заробленим пенальті, який не зумів реалізувати Василь Маковійчук. Голкіпер Бурштина Андрій Бендер здійснив ефектний сейв.