Дяка за гру серцем, пожива для роздумів і дещо привідкрита завіса Десни

♦ Вдруге за місяць дива в Івано-Франківську не сталося, тож казка Прикарпаття в Кубку України закінчилася. Вчора наша команда в 1/8 фіналу поступилася дорогою чернігівській Десні – єдиному представникові Першої ліги, який продовжить виступи в чвертьфіналі.

Зрештою, ще до матчу колектив гостей із набором виконавців дуже високого рівня, котрий із певних причин  (про можливі деякі з них читайте нижче) була недопущена до Прем’єр-ліги, називалася безперечним фаворитом протистояння на “Русі”. Та й самі очільники Прикарпаття називали цей двобій більше випробуванням на конкурентоздатність франківського клубу після підвищення в класі. Що ж, поживи для роздумів вчорашній кубковий поєдинок дав немало.

Кубок України – 2017/18. 1/8 фіналу

25 жовтня (середа)

ПРИКАРПАТТЯ Івано-Франківськ – ДЕСНА Чернігів – 0:2 (0:2)

Івано-Франківськ, стадіон “Рух”. 18:00. 6 650 глядачів.

Голи: Денис Олійник (14), Олександр Волков (24).

Прикарпаття: Вульчин – Бочкур, Януш, Прошак, Яневич, Дербах (Кузьмин, 75), Худоб’як (Дитко, 55), Боришкевич, Бойко, Приймак, Конкольняк (Гуменюк, 88).

Десна: Махновський – Жук, Парцванія, Братков, Мостовий, Коберідзе, Арвеладзе (Безбородько, 90), Картушов, Олійник (Щедраков, 82), Волков, Філіппов.

Попередження: Бойко (57), Дербах (67) – Коберідзе (31), Братков (69).

Головний арбітр: Володимир Міланич (Миколаїв).
Асистенти головного арбітра: Олександр Холодинський (Харківська обл.), Олександр Жуков (Харків).
4-й арбітр: Олександр Кальонов (Львів).
Спостерігач арбітражу: Орест Шмигельський (Львів).

Дискваліфікація: Олег Веприк (Прикарпаття) – друге попередження.

ОГЛЯД МАТЧУ

Десна впевнено вибила Прикарпаття з Кубка України

Юрій КОНКЕВИЧ, Sport Arena

Свій клас Десна показала на старті матчу і до середини першого тайму зробила результат. На 15-й хвилині дебютний гол в Чернігові забив Денис Олійник. Форвард прийняв м’яч після пасу Жука з правого флангу, розвернувся в штрафному і точно пробив у дальній кут – 0:1.

Майже одразу Олександр Волков міг забивати вдруге, але з центру карного потрапив у стійку. Втім, наполегливість нападника гостей втілилася в гол вже на 24-й хвилині – Арвеладзе віддав Волкову, і той з меж штрафного не помилився – 0:2.

Прикарпаття, до його честі, не потрапило в нокдаун і атакувало весь матч. Господарі подали і пробили кілька небезпечних стандартів, а найкращі нагоди були в одного з героїв кубкового матчу з Карпатами Василя Дербаха і Владислава Приймака. Перший не влучив у дальній кут, пробиваючи у дальній кут із 9 метрів після скидки Ігоря Худоб’яка. А удар Приймака з 25 метрів в кінці матчу перевів у поперечину кіпер Десни Костянтин Махновський.

ДЕСНА ВРАХУВАЛА ПОМИЛКИ КАРПАТ

Олександр Рябоконь добре вивчив матч Прикарпаття з Карпатами і передбачив тиск трибун, не дуже швидкий і кращий газон, а також сильні і слабкі сторони лідерів іванофранківців. Крім того, Десна тримала на увазі найближчий тур у Першій лізі, де їй належить зіграти з Полтавою центральний матч осені.

Тому Десна не відкладала досягнення результату на потім і закрутила карусель атак із перших хвилин (вірніше, після 10-ї хвилини. До того домінувало Прикарпаття – ФП). Чернігівці міняли фланги, переводячи м’яч у центр, використовуючи техніку і хорошу форму Волкова, Філіппова та Олійника. Досягнувши результату, Рябоконь зіграв просто і надійно, довівши матч до перемоги. Останні матчі Десни в Першій лізі і Кубку показують високу готовність команди до ПЛ. Особливо це стосується організації командної гри.

Прикарпаття зіграло симпатично і так, як може на даний час – із тиском на оборону Десни, максимальним використанням стандартів. Господарів вели в атаки їхні лідери – Ігор Худоб’як та Володимир Боришкевич. Але цього разу команді Володимира Ковалюка забити не вдалося.

ФУТБОЛЬНИЙ БУМ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Цього разу глядачів на стадіоні Рух було трішки менше, ніж на грі з Карпатами, але тільки через те, що організатори закрили частину секторів. У кубоковому поєдинку був найпотрібніший антураж – повні сектори, заряди ультрас, підтримка публіки своєї команди навіть після 0:2 уже в першому таймі. Тож не дивно, що Прикарпаття йшло в атаку весь матч. Атмосферу підігріла зупинка матчу через піро-шоу від гостьових фанатів, але арбітр відновив гру після того, як дим над Рухом розсіявся, а футболісти Десни попросили своїх уболівальників вгамуватися.

ФАВОРИТ ІДЕ ДАЛІ

UA-ФУТБОЛ, ua-football.com

Фактично результат поєдинку був вирішений в першому таймі, коли на табло вже світився рахунок 0:2 на користь гостей.

Відкрив рахунок Денис Олійник, якому дали прийняти м’яч у штрафному франківців, і з розвороту пробив у ціль. Тут же міг подвоювати перевагу Волков, але його постріл із центру штрафного прийняла на себе стійка. Проте все ж форварду вдалося забити, і виявився він схожим на перший: Олександр прийняв і з розвороту пробив із меж штрафного.

У Прикарпаття вся надія була на вертикальні передачі, адресовані на Худоб’яка, але з кожним закидом справлялися чернігівські захисники. Навіть не найрівніший газон не виявився аргументом.

Другий тайм пройшов вже більше за рахунком. Десна, висловлюючись боксерською термінологією, тримала суперника на відстані удару, намагаючись не підпускати його ближче. Не завжди це вдавалося (кілька ефектних стрибків під поперечину Махновському зробити все ж довелося), але в цілому, принесло потрібний результат.

“Десна” вдруге в історії виходить у кубковий чвертьфінал, а “Прикарпаттю” – подяка за гру серцем і до зустрічі в наступному розіграші.

Андрій КОВАЛЬ, WestNews

Гра була рівною, а “Прикарпаття” навіть мало перевагу у володінні м’ячем та кількості небезпечних нагод, але в кожному з них надійно зіграв воротар гостей, а одного разу виручила поперечка.

Дався в знаки досвід та індивідуальний клас гравців Десни, які вже до 25 хв. матчу забили два м’ячі і далі грали за рахунком. До слова, перший гол гостей у ворота Прикарпаття Денис Олійник, який ще недавно грав за збірну України та виступав у німецькій Бундеслізі.

На 70-й хвилині матчу “проявили” себе ультрас чернігівської команди, які запалили фаєри. Через це головний арбітр матчу навіть зупинив гру, але гравцям Десни вдалося швидко домовитися зі своїми фанатами і гра продовжилася.

Незважаючи на всі зусилля місцевих футболістів, їм так і не вдалося забити бодай гол престижу, але в бажанні їм дорікнути не можна. Після завершення матчу вболівальники аплодували гравцям Прикарпаття і скандували “Молодці!”.

До слова, травми в матчі зазнав лідер і головний бомбардир франківської команди Ігор Худоб’як, який був замінений, через це в середині другого тайму. Наразі не відомо, наскільки серйозне пошкодження у нападника.

ФК ДЕСНА, desna.football

За часів незалежної України чернігівська та івано-франківська команди до цього матчу десять разів зустрічалися між собою. Статистика свідчить, що перевага на боці сіверян. Десна здобула 7 перемог, а ще в трьох поєдинках переможця не було визначено. Різниця забитих і пропущених — 20:4 на користь чернігівців.

До гри в Івано-Франківську Десна, по суті, готувалася через матчі. 16 жовтня Десна зіграла в Харкові з Геліосом, через чотири дні – в Луцьку з Волинню, а вже 25 жовтня підопічним Олександра Рябоконя необхідно були вийти на поле в кубковому протистоянні. Враховуючи щільний графік, команда вирішила не повертатися до Чернігова – після Харкова одразу поїхали на Західну Україну, де Десна і готувалася до матчів з Волинню та Прикарпаттям. Тож сьогодні гравці отримали заслужений вихідний, але лише один день, адже вже 30 жовтня на сіверян чекає важлива гра з Полтавою.

Підтримати команду у важливому матчі з Прикарпаттям відправилася і велика група вболівальників – клуб організував три автобуси для своїх фанатів, а ще частина добиралася своїми силами, в тому числі й Іан Браш з Шефілда. Варто додати, що господарі виявилися не дуже “гостинними” – для команди-суперника Прикарпаття не виділило квитків, змусивши вболівальників купувати перепустки на гостьовий сектор. І це не єдиний нюанс, який показує “гостинність” іванофранківців, проте варто відмітити, що це жодним чином не вплинуло на вболівальників – підтримка на стадіоні була фантастичною, причому з обох сторін. До того ж, за кілька годин до гри вболівальники провели Матч Дружби, який закінчився перемогою господарів, втім результат в таких поєдинках відходить на другий план.

Враховуючи щільний графік матчів, не найкращий стан газону в Івано-Франківську, результат гри та принципово важливий матч з Полтавою вже в понеділок, не дивно, що Десна в другому таймі грала прагматично, по рахунку. Як наслідок, господарі більше тримали м’яч, але, по суті, створити 100% момент біля воріт Махновського не змогли – Десна зіграла на класі.

Щойно стало відомо. Ця таємнича Десна

Як повідомляє SPORTARENA.com, президент Десни Олексій Чеботарьов через кримінальне переслідування в Україні склав із себе повноваження керівника клубу. За даними сайту Міністерства внутрішніх справ України, Чеботарьов підозрюється в низці злочинів і перебуває за межами країни з липня 2014 року.

За інформацією ЗМІ, Чеботарьов нібито перебуває в Росії, а раніше тривалий час був «смотрящим» потоків контрабанди спиртних напоїв і сигарет.

У 2014 році міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що Чеботарьов, разом із групою з 10 осіб, здійснював напади і тортури активістів Євромайдан в 2013-14 роках. Також стверджувалося, що він був пов’язаний з убивством журналіста газети “Вести” В’ячеслава Єремєєва.

У минулому сезоні Першої ліги Десна фінішувала на 2-му місці і отримала право на участь у Прем’єр-лізі, проте клубу не видали атестат вищого дивізіону і замість чернігівської команди путівку в УПЛ отримав Верес.