Канікулярне дежавю

5 Nyva

“Тепловик-Прикарпаття”, пропустивши в останньому домашньому поєдинку поточного сезону два “сухі” м’ячі від тепер колишньої сусідки по турнірній таблиці — вінницької “Ниви-В”, вперше втратив очки на своєму полі цієї весни. А, між іншим, майже так само, хіба що розгромно, прикарпатці прощалися зі своїми вболівальниками перед вакаціями і торішньої пізньої осені, поступившись на “Русі” одеській “Реал Фармі” – 0:4…

Головний тренер “тепловиків” Володимир Ковалюк:

— Ми програли незаслужено. Ініціатива була обидва тайми у нашої команди. Але ми допустили грубі помилки в обороні, через що пропустили голи. Позначилася відсутність низки гравців, а особливо нападника Ігоря Худоб’яка і півзахисника Артура Комара.

Нам, по-перше, не пощастило. По-друге, напевно, Вінниця хотіла виграти більше, ніж ми. У нас нагоди були, а ось реалізувати їх не змогли. Найкращий шанс відзначитися був у Денеги.

Головний тренер “Ниви-В” Володимир Горілий:

— Гра виявилася дуже важкою. Після дощу було важко дихати, душно. Але наші гравці змогли перебороти себе, тож добилися успіху. Хоча в деяких епізодах були ігрові гойдалки. Напевно, сьогодні нам пощастило більше. Доволі швидкий гол нам, безумовно, допоміг. Адже можна було вже від результату вести гру.

Чемпіонат України. Друга ліга. 33 тур

27 травня (субота)

“ТЕПЛОВИК-ПРИКАРПАТТЯ” – “НИВА-В” Вінниця – 2:0 (2:0)

Голи: Роман Прошак (23-а/гол), Тимофій Брижчук (34).

Івано-Франківськ, стадіон «Рух». 3500 глядачів, t°: 18, поле – 4.

Тепловик-Прикарпаття: Плетеницький, Громоляк, Приймак, Прошак, Бочкур, Бойко, Януш, Веприк, Боришкевич, Гапончук (Гуменюк, 67), Денега. Запасні: Вульчин, Дербах, Сем’янчук, Геник. Головний тренер: Володимир Ковалюк.

Нива-В: Кліщук, Хохлов, Попов, Андреєв, Борячук (Каравацкий, 88), Нгаха Коллінс, Осадчий (Дугієнко, 80), Овчар, Брижчук (Загалевич, 64), Маляренко, Браславський. Запасні: Костенко, Сторубльовцев, Яськов, Батрак. Головний тренер: Володимир Горілий.

Попередження: Громоляк (53) — Хохлов (44), Кліщук (90+2), Загалевич (90+3).

Арбітр: Владислав Дорош (Київ). Асистенти: Євген Гашков (Чернівці), Василь Остапчук (Суми). Резервний арбітр: Анастасія Романюк (Івано-Франківськ). Інспектор: Олександр Матяш (Полтава).

Online

ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Михайло ШАФІР, Sport Arena

В Івано-Франківську стояла гарна погода для футболу – не жарко і не холодно. Хоча після минулого дощу поле було вологим.

Тепловик-Прикарпаття, звичайно ж, прагнув взяти реванш за поразку “Ниві-В” у першому колі з рахунком 1:2. У цьому разі він наздоганяв за очками вінничан. Але завдання прикарпатської команді дуже ускладнювала проблема зі складом. Матч пропускав не тільки кращий бомбардир чемпіонату України в Другій лізі Ігор Худоб’як (через перебір жовтих карток), але й травмовані Роман Дитко, Артур Комар, Богдан Оринчак, Василь Фрацуз. Тренер “тепловиків” Володимир Ковалюк навіть не назбирав гравців на повну заявку – лише четверо було на заміні.

У стартові хвилини гра була доволі рівною. На 4-й хвилині віч-на-віч виводили “нивівця” Ігоря Маляренка, але після прострілу вперед він не встиг дістати м’яча. На 8-й хвилині вже господарі провели небезпечну атаку – захисникові “Ниви-В” Олександру Борячуку вдалося вибити м’яч.

Teplovyk-02-1

У низці попередніх матчів “Ниві-В” не щастило – створюючи чимало гольових нагод, вона їх не реалізовувала. В цьому ж поєдинку, навпаки, господарі забили собі самі. Ярослав Браславський прорвався лівим краєм, накрутив двох захисників, прострілив. А там захисник Роман Прошак, що перебував у воротарському майданчику, метрів із семи зрізав м’яч у свої ворота. Нічим не спричинений автогол. 0:1 на 23-й хвилині.

На 33-й хвилині провалилися центральні захисники господарів. Настирливий атакувальний півзахисник “Ниви-В” Ігор Маляренко продерся з м’ячем у карний, впав. Ігровий снаряд відскочив до Тимофія Брижчука, який проштовхнув шкіряну кулю повз голкіпера Миколи Плетеницького, котрий вискочив назустріч. 0:2.

Після цього гра стала ще гострішою. На 35-й хвилині вже правим флангом прорвався “нивівець” Браславський, відпасував на Брижчука, а удар того припав н захисника. На 36-й хвилині господарі могли відігравати один гол. Богдан Денега повинен був завершувати простріл метрів з 11-ти. Але просто не влучив по м’ячу із забійної позиції.

У другому таймі господарі намагалися переламати хід поєдинку, йшли вперед. Але й команда Василя Вовка і Володимира Горілого не відсиджувалася в обороні. Вона доволі впевнено почувала себе на центральному плацдармі. Півзахисник “Ниви-В” Тарас Овчар, який раніше грав у складі прикарпатців, був одним із кращих на полі. Це не дивно, адже він хотів порадувати своїми вдалими діями знайомих і друзів.

Teplovyk-01-1

“Нива-В” могла забивати ще не раз, але впевнено грав кіпер “тепловиків” Микола Плетеницький. На 75-й хвилині виникла небезпека вже біля воріт вінничан. Це сталося після подачі кутового Олегом Веприком, але “нивівці” змогли винести м’яч за межі поля. Уже в наступній атаці франківець Богдан Денега «на п’ятачку» перед воротами розвернувся, непогано обробив круглого. Але потрапив лише в стійку, оскільки кут був дуже гострим.

В останні десять хвилин поєдинку господарі включили колективний пресинг, атакуючи суперника на всіх ділянках майданчика. В захисті “Ниви-В” почали з’являтися вільні зони, куди намагалися вриватися франківці. Звичайно ж, “Тепловик” пробував хоча б розмочити рахунок. Але ось частина уболівальників вже не вірила в це, за 5-8 хвилин до фінального свистка почавши масово покидати стадіон.

За традицією на матчах в Івано-Франківську, на 88-й хвилині всі вболівальники підвелися й заспівали гімн України. Такого немає ніде в нашій країні! Приємний епізод, по суті, увінчав поєдинок. Бо за чотири додані хвилини нічого надзвичайного не сталося.

3242

MAN OF THE MATCH: ТАРАС ОВЧАР
“Нива-В”

Тарас Овчар хотів показати себе з кращого боку в цьому матчі, адже він раніше виступав за “Тепловик”. Разом із Нгахою Колінзом і Тимофієм Брижчуком впевнено почував себе в центрі поля, нерідко вдало підключаючись до атак. Хоча, за словами тренера Володимира Горілого, в Тараса Овчара є і подальший потенціал для посилення гри.