Мирний тур. Хоча в тихому болоті…

♦ У восьмому турі чемпіонату області п’ять матчів із шести завершилися нічиїми — лише Калуш, котрий може інколи дозволити собі зіграти “основою”, переміг брошнівські Карпати. Але мирні результати ще не означають, що на полях панували тиша й благодать. Як-от, у Долині чи в Івано-Франківську, де однозначні фаворити поєдинків рятувалися від поразок. Зрештою, як і Галичу дуже не хотілося знову втрачати очки в Бурштині…

Чемпіонат області. Перша ліга. 8 тур

1 жовтня (неділя)

ФК КАЛУШ – КАРПАТИ Брошнів-Осада – 1:0 (0:0)

Гол: Ярослав Матвіїв (68).

Відео-трансляція

Велика кількість нереалізованих нагод, відкритий футбол на зустрічних курсах та єдиний забитий м`яч – короткий підсумок матчу, в якому калушани мінімально перемогли гостей. На 68-й хвилині матчу захисники Карпат намагалися нейтралізувати флангову передачу від Ігоря Цимбалістого, але вибили м`яча недалеко, а якщо точніше, то на ногу Ярослава Матвіїва, який прицільно і сильно пробив під поперечину.

Безсумнівно, калушани виглядали цікавіше та створили набагато більше нагод для взяття воріт. Невистачало одного важливого у футболі моменту – реалізації. Таким чином, ФК Калуш здобув другу перемогу в сезоні на обласному рівні.

І до уваги вболівальників! Як інформує сайт ФК Калуш, на 7 жовтня запланована товариська зустріч калушан із рівненським Вересом, за котрий виступають і прикарпатці – Володимир Адамюк із Калущини і Ростислав Волошинович, яких ви ще зовсім недавно бачили в поєдинку проти Динамо. Початок о 15:00.

НФК БУРШТИН – ФК ГАЛИЧ – 0:0

Бурштин: Бендер — Деренюк, Воробець,Титунин, Кукурудз, Пштир (Британ), Чернов, Николишин, О. Федорюк, Руснак, Ступницький. Запасні: Головінський, Веренка, Мазур, Леник, Вітовський. Головний тренер: Володимир Рудницький.

Галич: Макогон — Кащій, Р. Третяк, Лазорик, Томин, Я. Вовчук, Курташ,
Легкий, Ю. Вовчу, Кицька, Турчанський. Запасні: І. Третяк, Федорняк, Якібчук, Гребинський. Головний тренер: Андрій Неструк.

Команди розпочали гру жваво, однак без серйозних моментів біля воріт суперників, інформує НФК Бурштин. Команда Галича в першому таймі виглядала швидшою і агресивнішою, але господарі впевнено оборонялися. У другому ж таймі вже Бурштин виглядав ліпше, проте гол забити все-таки не зміг.

Привертає увагу відсутність у галичан трьох провідних гравців – капітана команди Назарія Даніва, вінгера Юрія Іванишина та найвлучнішого бомбардира чемпіонату Романа Барчука. Можливо, саме через це Галич знову зазнає втрат…

НАФТОВИК Долина – ВИХОР Ямниця – 1:1 (0:1)

Голи: Роман Дяків (87) – Тарас Іваночко (44)
Вилучення: Цвеюк (90+2) – Бойченюк (90+2 – 2 ЖК).

Нафтовик у дуже важкому матчі
здобуває лише вольову нічию

За репортажем сайту Новини Долинщини (dolynalive.com.ua)

Перший момент у грі мав Сергій Халацький, який поборовся із захисниками на другому поверсі і пробив з лінії воротарського майданчика, але прямо в руки воротареві. Це було одне з поодиноких виграних верхових єдиноборств із боку господарів. Уже з перших хвилин стало зрозуміло, що їм у цьому матчі не вистачатиме Василя Лаврінка, котрий отримав пошкодження в поєдинку з Бескидом. Вихор відповів ще небезпечніше, скориставшись “обрізкою” на правому фланзі долинян. Після потужного удару ямничанина м’яч потрапив у поперечку, потім відбився в землю, але в напрямку від лінії воріт.

Нафтовик ніяк не міг налагодити гру, а оборона гостей дозволяла пробивати лише здалеку, чим кілька разів пробував скористатися Михайло Басараб, але невдало. Також виходом віч-на-віч не скористався Роман Дяків – гостей врятував голкіпер. І все ж гол у першому таймі глядачі побачили – знову незлагоджена гра долинян на правому фланзі призвела до подачі в карний майданчик, звідки Іваночко без проблем переграв Галу.

Другий тайм Нафтовик розпочав активно, але брак в передачах та завершальній стадії не дозволяв зламати оборону гостей, які намагалися “засушити” гру і відверто тягнули час. “Нафтовики” могли зрівняти рахунок ударом зі штрафного, але постріл Басараба прийняла на себе стійка. На заключні хвилини тренер долинян Валентин Москвин випустив Юрія Білогубку і не прогадав. На 87-й хвилині нападник технічно накрутив кількох оборонців противника і з лінії віддав пас на Дяківа – 1:1. На куражі долиняни могли вирвати і перемогу, але своїми нагодами не скористались Халацький та Білогубка.

ТЕПЛОВИК-ДЮСШ-3 Ів.-Франківськ – КОЛОС ГОРОДЕНКІВЩИНИ – 2:2 (1:0)

Голи: Олександр Солдатенко (26-пен.), Дмитро Белоусов (47) – Ігор Білик (74), Андрій Топчевський (90+3).

Як нові підопічні Василя Яцурака рятувалися
від поразки на його недавно рідній “Гірці”

Франківські вболівальники не без подиву побачили на лавці запасних команди гостей… Василя Яцурака, котрий ще зовсім недавно тренував “тепловиків” і запам’ятався непересічною роботою. Тепер, як бачимо, молодий, але вельми кваліфікований коуч після несподіваної розлуки повернувся на “Гірку”, але з іншою командою.

Як розповідали перед матчем городенківці, новий кауч у спішному порядку навів лад у команді, яка позбавилася баласту і була суттєво підсилена реально класними виконавцями. Як показав звітний поєдинок, Колосу треба ще добряче попотіти, аби стати єдиною, зіграною командою, але прообраз Яцурака можна вже уявити за складом, який був представлений у неділю.

Колос Городенківщини: Федоров – Топчевський, Вістовський, Савчук, Білик, Кіцак, Сагайдак, Базюк, І. Луканюк, Філь, В. Романюк. Запасні: Белей, Гультай, Гурак, Слива, Липчук, Р. Луканюк.

Зі стартових хвилин, пише Футбольний Франківськ, городенківці буквально затиснули господарів на власній половині поля, раз за разом загрожуючи їхнім воротам. Та все ж ближче до середину тайму гра вирівнялася, і в одній з контратак захисники команди гостей “завалили” Солдатенка у своєму карному майданчику. Сам постраждалий і виконав вирок – 1:0 на користь “тепловиків”. На початку другого тайму знову “вистрелили” господарі – Белоусов дальнім ударом змусив капітулювати Федорова і подвоїв перевагу своєї команди.

Рятуючи ситуацію, Василь Яцурак удався до кардинальних змін на підступах до володінь Тепловика, випустивши з лавки одразу чотирьох свіжих гравців. Ва-банк “всі – в атаку” міг стати навіть фатальним для гостей, якби господарям пофартило бодай в одній із буквально вбивчих контратак. Проте “колосівцям” усе ж удалося створити камбек. Спершу капітан гостей Ігор Білик ударом із карного розпечатав зачаровані ворота франківців. Коли ж секундна стрілка добігала кінця, а в навалі Колоса брав участь навіть його воротар Денис Федоров, інший оборонець гостей Андрій Топчевський урятував їх від, здавалося, неминучої поразки.

БЕСКИД Надвірна – ПРИДНІСТРОВ’Я Тлумач – 0:0

ФК ТУРКА – ФК БИТКІВ – 1:1

Гол: Василь Блащук (52) – Іван Максим’юк (60).