Нафтовик зіпсував День міста Бурштину, Калуш завдав першої поразки Галичу

Як усе відбувалося в шостому турі обласного чемпіонату – в репортажах і розширених коментарях ФУТБОЛУ ПРИКАРПАТТЯ

♦ В очному поєдинку новоявлених лідерів чемпіонату Івано-Франківщини долинський Нафтовик у гостях упевнено розібрався з бурштинськими господарями, чим дещо засмутив у День міста тамтешніх уболівальників, водночас відібравши у суперників перше місце.

♦ Топ-протистоянням справді став поєдинок у Калуші, де господарі зіграли “основою” з наразі прихованим головним фаворитом чемпіонату – ФК Галич і не прогадали, завдавши завдяки дублю Ігоря Цимбалістого першої поразки гостям.

Чемпіонат області. Перша ліга. 6 тур

17 вересня (неділя)

НФК БУРШТИН – НАФТОВИК Долина – 1:3 (1:3)

Голи: Тарас Воробець (14-пен.) – Богдан Гутник (28), Сергій Халацький (36, 44).
Арбітри: І. Салаш; І. Дебенко / Т. Семанюк. Спостерігач арбітражу: В. Сікора.

НОВИНИ ДОЛИНЩИНИ /dolynalive.com.ua/

Долиняни зустрілись з одним із своїх принципових суперників ще з часів Другої ліги – командою з Бурштина, яка цьогоріч кладе перед собою найвищі цілі. Нафтовик у свою ж чергу намагається з матчу до матчу досягати максимального результату. Також у неділю НФК Буршин хотів привітати мешканців зі святом Дня міста, однак це йому не вдалось.

Обидві команди розпочали гру обережно, ніхто не хотів допустити помилку в обороні, але відчувався помірний тиск із боку Бурштина, який відчував підвищену відповідальність перед публікою. На перших хвилинах господарі небезпечно пробивали карний удар в метрах із 20-ти від воріт, але трохи забракло точності. Однак на 14-й хвилині арбітр Іван Салаш, угледівши фол із боку Михайла Бабінчука і попередивши його жовтою карткою, поставив у ворота долинської команди пенальті. Одинадцятиметровий без проблем реалізував Тарас Воробець. Це фактично все, на що спромігся НФК Бурштин у першому таймі і в матчі загалом.

“Нафтовики” не розгубились після пропущеного голу і побігли вперед відігруватися. Зрівняв рахунок іменинник Богдан Гутник, який, розгойдавши захисника, пробив у дальній кут. Не забарився другий і третій голи від Нафтовика. Красивими голами на 36-й та 44-й хвилинах відзначився Сергій Халацький. Загалом команда продемонструвала чудову готовність і зібраність.

2

У другому таймі очікувався сильний тиск від Бурштина. Господарі багато тримали м’яч, намагались атакувати та розкривати оборону долинян, але все це закінчувалося втратами м’яча, або напівмоментами з ударами з дальньої відстані. Оборона та опорники Нафтовика зіграли компактно, без серйозних помилок, що дозволило “засушити” гру в захисті і давати можливість для контрвипадів у нападі.

Найактивнішим у Нафтовику був Халацький – мабуть, найкращим гравцем на полі, вдало йому допомагали Дяків та Гутник. Мали свої нагоди також Басараб, Цвеюк та Білогубка, але більше забити не вдалося. Наприкінці матчу ще відзначився вдалим сейвом долинський голкіпер Микола Гала, який не дозволив відновити інтригу в матчі.

Отже, Нафтовик перемагає і виходить на перше місце в турнірній таблиці. Але група переслідувачів на відстані однієї перемоги, тож уся інтрига ще попереду.

ФК КАЛУШ – ФК ГАЛИЧ – 2:1 (0:1)

Голи: Ігор Цимбалістий (57, 90) – Назарій Данів (34).
Арбітри: Т. Дем’янчук; І. Дідушицький / Р. Андрунишин. Спостерігач арбітражу: В. Ольшанецький.

Футбольний клуб Калуш, fckalush.com.

Перший тайм не вразив видовищним футболом та пройшов у боротьбі за центр поля, яка супроводжувалась численними порушеннями правил. Нічийна гра та результат трималися до середини тайму, коли гравець ФК Галич Іван Легкий наважився на удар з 25-ти метрів і влучив у поперечину воріт Івана Піцана, чим змусив уболівальників власної команди схопитися за голови.

На 33-й хвилині перспективний карний удар для гостей заробив Юрій Іванишин. Потужний постріл Назарія Даніва прошив стінку захисників і відправив м’яча в лівий нижній кут воріт. У кінцівці тайму найреальнішу нагоду для калушан втратив Андрій Драган, пробивши в голкіпера гостей практично з лінії воротарського майданчика.

Рятівником калуської команди вкотре став Ігор Цимбалістий, який відзначився в третьому матчі поспіль. На 57-й хвилині нападник отримав зручну передачу від Василя Маковійчука, перебуваючи ліворуч воріт. Із меж штрафного він надзвичайно точно пробив у правий нижній кут воріт Михайла Макогона.

У кінцівці матчу обидві команди намагалися вирвати таку бажану і важливу перемогу, постійно обмінюючись атаками. Свою гольову нагоду знову вдалося відшукати Ігорю Цимбалістому. На 90-й хвилині закидання вперед від Ореста Мельника вивело нападника ФК Калуш віч-на-віч із голкіпером гостей. Цимбалістий швидко прийняв рішення і пробив у правий нижній кут воріт. 2:1 на табло, несамовита радість уболівальників, перша перемога для калушан на обласному рівні та відповідно перша поразка для прихованого лідера чемпіонату.

Цікавий факт у тому, що до 6-го туру калушани не забили жодного м’яча в чемпіонаті, а галичани – не пропустили.

ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ

КАРПАТИ Брошнів-Осада – ТЕПЛОВИК-ДЮСШ-3 – 2:1 (1:0)

Голи: Юрій Гладенький (13), Андрій Сировецький (65) – Олексакндр Солдатенко (59).
Арбітри: М. Липко; М. Гудима / Е. Шуляр. Спостерігач арбітражу: В. Луцький.

На превеликий жаль для франківських уболівальників, серію власних невдач продовжив франківський Тепловик-ДЮСШ-3. У “домашньому” матчі, що відбувся на стадіоні “Карпати” у смт. Брошнів-Осаді, “тепловики” зазнали поразки від місцевих Карпат. Сайт Футбольний Франківськ зауважує, що ця поразка стала четвертою поспіль для підопічних Віктора Поптанича в поточному сезоні.

Що ж до переможців, то не зайвим буде відзначити, що суттєво омолодженені Карпати поповнив 20-літній півзахисник Роман Сачко з Галичини (Великий Дорошів на Львівщині), котрий починав юніором Кримтеплиці – в тамтешньому Спартаку U17. Також молодий новий бомбардир команди Василя Качура – 18-літній Андрій Сировецький – у неділю забив уже шостий гол. Щоправда, один (Снятину) анульований.

БЕСКИД Надвірна – КОЛОС ГОРОДЕНКІВЩИНИ – 1:3 (0:0)

Голи: Ігор Крук (60-пен.) – Олександр Кіцак (57), Володимир Гультай (64), Володимир Романюк (72).
Арбітри: Т. Паньків; Л. Римарчук / І. Гузоватий. Спостерігач арбітражу: І. Овчар.

O. KizakПерший гол за городенківців забив 21-літній півзахисник із сусіднього Чорткова Олександр Кіцак (на фото), котрий починав за юнацькі ФК Тернопіль та УФК-Карпати, а на дорослому рівні виступав за тернопільські той же ФК і Ниву – в аматорському чемпіонаті, де, до речі, отримав торік важку травму в Підгір’ї проти Оскара. А останнім його клубом знову став ФК Тернопіль, востаннє він зіграв проти Агробізнеса, а потім, як знаємо, муніципали знялися зі змагань у другій лізі.

Між іншим, об’явилися і недавні соратники Кіцака з Івано-Франківщини. Так, Василь Блащук повернувся до Турки, Ігор Гребинський приєднався до своїх підгірських одноклубників у Галичі, Ярослав Сем’янчук прилучився до тлумацького Придністров’я, а Микола Плетеницький та Ігор Коржук грають за пістинський Кремінь.

Ще раніше новачком Колоса став грузинський легіонер, 26-річний опорний півзахисник Георгі Сартанія, який перебрався до Городенки з великогаївського “Агрону-ОТГ”, що на Тернопільщині. А туди він недавно прибув із ФК Шкурі, де виступав у першій грузинській лізі. Також із буковинського ФК Іванківці городенківці запросили Степана Бельцика і начебто зі Снятина нападника Володимира Романюка, проте цей перехід потрібен уточнення.

ФК ТУРКА – ВИХОР Ямниця – 1:2 (1:1)

Голи: Василь Блащук (13) – Андрій Мельничук (16), Олег Дем’яник (90).
Арбітри: О. Музика; В. Тимощук / М. Шевчук. Спостерігач арбітражу: Я. Кобиляк.

Раптово здала Турка, котра після нищівного розгрому в Долині оступилася і вдома, пропустивши від Вихора наприкінці матчу. Тим часом, завдяки цій перемозі ямничани злетіли на небачену досі висоту в турнірній таблиці.

КАРПАТИ Болехів – ФК БИТКІВ – 0:1 (0:0)

Гол: Роман Семенчук (53).
Арбітри: Б. Морозюк; В. Коропецький / М. Будункевич. Спостерігач арбітражу: Попадинець П.