Обласні перегони стартують 13 серпня. Зверстаний календар першої ліги

♦ У четвер в ІФФФ відбулася організаційна нарада з керівниками команд-учасників обласних змагань сезону 2017/18 років. Подали ж заявки на участь у чемпіонаті та першості Івано-Франківщини 26 футбольних клубів, а стартуватимуть перегони на Прикарпатті у неділю, 13 серпня.

ЧЕМПІОНАТ ААФУ

Як уже йшлося раніше, чемпіон області з Коломиї під своєю старою-новою назвою “Покуття” в наступному сезоні виступатиме в чемпіонаті України серед аматорів, де від Івано-Франківської області може приймати участь не більше двох команд. Оскільки інший наш представник – підгірський “Оскар” – знявся з турніру, заповнити вільну вакансію було запропоновано призерам чемпіонату області – спочатку “Колосу Городенківщини”, а потім ФК “Калуш” – при умові надання даними футбольними клубами гарантії та забезпечення участі своєї команди в чемпіонаті України та чемпіонаті області. Команда з Городенки відмовилась, а ось футбольний клуб із Калуша вирішив спробувати свої сили в національному аматорському чемпіонаті.

Варто лише зауважити, що коломияни вирішили в обласних змаганнях опуститися в другий дівізіон, тоді як калушани випробовуватимуть свої сили в обох чемпіонатах, задля чого суттєво зміцнюють свій склад. Про це розповімо невдовзі.

ПЕРША ЛІГА

Також уже повідомлялося, що комітету з проведення змагань ІФФФ затвердив склад учасників першої ліги в кількості 14-ти клубів: “Колос Городенківщини”, ФК “Калуш”, ФК “Галич” (таку назву матиме в наступному сезоні “Гал-Вапно”), “Карпати” (Брошнів-Осада), ФК “Битків”, івано-Франківський “Тепловик-ДЮСШ №3”, ФК “Турка”, долинський “Нафтовик”, “Бескид” (Надвірна), болехівські “Карпати”, “Вихор” з Ямниці, НФК “Бурштин”, снятинське “Покуття” і тлумацьке “Придністров’я”.

Організатори підкреслили, що для формування першої ліги на сезон 2017/18 років, кількісний склад якої має складатися з 14-ти футбольних колективів, до когорти 11-ти найсильніших команд області мали долучитись переможець та “срібний” призер другої обласної ліги. Але вже другий рік поспіль бовшівська “Касова” відмовилась від підвищення в клас, тож до першої ліги перейшла лише краща команда першості – НФК “Бурштин”.

За регламентом, через відмову бовшівців від переходу до першої ліги це право надана команді, яка посіла в підсумковій турнірній таблиці другої ліги наступне місце після команди-відмовика і яка має відповідну для змагань чемпіонату області клубну інфраструктуру. Даною можливістю підвищитися у класі скористався тільки футбольний клуб “Покуття” (Снятин). Всі інші представники обласної першості від переходу до першої ліги відмовились. З огляда на це й зберігає прописку в першому обласному ешелоні тлумацьке “Придністров’я”, яке посіло в підсумковій турнірній таблиці першої ліги 13-те місце.

Під час передсезонної наради в ІФФФ відбулася процедура жеребкування календаря чемпіонату першої ліги сезону 2017/18 років. Ігри дорослих складів відбуватимуться по неділях, а юнаків – по суботах, хоча на старті вони теж зіграють у неділю. В першому турі, що відбудеться 13 серпня, пари команд мають наступний вигляд (першими вказані господарі):

Дорослі. 13 серпня (неділя)
ФК “Калуш” – “Бескид”
ФК “Турка” – “Карпати” Болехів
НФК “Бурштин” – “Тепловик-ДЮСШ №3”
“Нафтовик” – “Придністров’я”
“Вихор” – “Колос Городенківщини”
ФК “Галич” – “Покуття” Снятин
ФК “Битків” – “Карпати” Брошнів-Осада

Юнаки U-18. 13 серпня (неділя)
“Бескид” – ФК “Калуш”
“Карпати” Болехів – ФК “Турка”
“Тепловик-ДЮСШ №3” – НФК “Бурштин”
“Придністров’я” – “Нафтовик”
“Колос Городенківщини” – “Вихор”
“Покуття” – ФК “Галич”
“Карпати” Брошнів-Осада – ФК “Битків”.

Повний календар обласного чемпіонату серед команд першої ліги викладено ТУТ.

ДРУГА ЛІГА

Організатори згідно з отриманими від футбольних клубів письмових листів-підтверджень та клопотань ознайомили з кількісним та персональним складом учасників першості області:

1. “Касова” Бовшів
2. “Медик-Лісівник” Солотвин
3. “Черемош” Верховина
4. ФК “Рогатин”
5. “Хутровик” Тисмениця
6. “Нептун-Покуття” Заболотів
7. “Покуття” Коломия
8. “Кремінь” Пістинь Косівського району
9. СФК “Богородчани”
10. “Вовки” Вовчківці Снятинського району
11. ФК “Угорники” Коломийського району
12. “Старт” Гвіздець

Також до когорти представників другої ліги може долучитися косівська “Гуцульщина-ДЮСШ”, доля якої залежить від рішення депутатів районної ради, засідання якої цими днями відбудеться.

Звертає увагу новий демарш кутських “Карпат”, які непогано показали себе минулого сезону, добравшись до півфіналу кубка області, посівши четверте місце в другому дивізіоні. Зрештою, саме кутянин Андрій Черленяк отримав “золоту бутсу” за рекордний 31 гол у лізі. Що ж цього разу заставило “Карпати” відмовитися від обласних перегонів?..

Вочевидь, не витримали “гіркої долі” не лише прописні аутсайдери, вербовецький “Арсенал” і делятинський “Прут”, але навіть павлівський “Сокіл”. Тим часом, після розформування “Оскара” на обласну арену знову повертається суто богородчанська команда – наступниця ще не забутого “Газовика”. Нарешті відважилися на повноцінні обласні звитяги пістинський “Кремінь” і ФК “Угорники”, які виблискували хіба що в “Лізі чемпіонів” Івано-Франківщини. Вже вкотре “передумали” у Гвіздці, де напевне ж пам’ятають славетні часи “Дельти”. Загалом же, несогіршим обіцяє бути другий дивізіон у новому форматі.

Насамкінець, заявкова реєстрація учасників змагань аматорського обласного футболу в осінній частині сезону 2017/18, котра розпочалася 5 липня, триватиме до 20 вересня.

За даними прес-служби ІФФФ.

Схожі новини

Залиште коментар