Прикарпаття на класі й нервах таки здолало в гостях Буковину

Bukovyna 1

♦ А отже, не лише не відпустило у “вільне плавання” Агробізнес, але й збільшило до семи очок відрив від тернопільської Ниви. Хоча ця дуже важлива перемога далася ой як нелегко…

Володимир КОВАЛЮК: “Намучилися, але потренувалися перед матчем із Карпатами”

— У нас завжди були принципові матчі з Буковиною. У першому таймі гра першим номером у нас виходила, тож і вигравали – 2:0. Проте привезли на 45-й хвилині штрафний, який призвів до голу в наші ворота. В перерві сказав футболістам, що треба грати серйозно, нам потрібен результат, бо боремося за вихід до першої ліги, тож не повинні пропускати такі «дитячі» голи.

У другому таймі команда грала дуже погано. З іншого боку – молодці, що вистояли, хоч і догравали в меншості. Результатом задоволений, бо вивезли з Чернівців очки, хоча Буковина не програвала чотири матчі поспіль. Приємно, однак нам є над чим працювати. Так, кращий бомбардир минулого сезону Ігор Худоб’як за рахунку 2:1 вийшов сам на сам із воротарем і, якби забив, то не було б у нас ані червоної картки, ані важкої травми (Артур Комар), і ми спокійно довели б гру до логічного завершення. Вийшло так, що ми намучилися, але, напевно, потренувалися перед матчем із Карпатами, – відзначив Володимир Ковалюк (chernivtsisport.com).

9

Чемпіонат України. Друга ліга. Група А

11 тур. 10 вересня (неділя)

БУКОВИНА Чернівці – ПРИКАРПАТТЯ Івано-Франківськ – 1:2 (1:2)

Голи: Руслан Рябий (44) – Ярослав Конкольняк (4), Ігор Худоб’як (31).

Чернівці, стадіон “Буковина”. 1800 глядачів,  t°: 23, поле – 4.

Буковина: Чесановський – Никифоряк, Найко, Скрипкар, Бойчук, Шишигин, Батрак (Жумига, 76; Карапка, 90+3), Мелконян (Раулюк, 68), Сивка, Немтінов, Рябий (Королянчук, 67). Запасні: Гоменюк, Геник, Мунтян. Головний тренер – Віктор Мглинець.

Прикарпаття: Вульчин – Бочкур, Приймак, Прошак, Яневич, Данищук (Громоляк, 70), Веприк, Боришкевич (Бойко, 57), Конкольняк (Комар, 44; Оринчак, 65), Кузьмин (Януш, 46), Худоб’як. Запасні: Семенів, Дитко. Головний тренер – Володимир Ковалюк.

Попередження: Немтінов (13), Батрак (45), Скрипкар (87), Найко (90+7) — Боришкевич (22), Януш (53), Прошак (61), Бочкур (73), Бойко (81), Худобяк (90+6).
Вилучення: Прошак (68, друге попередження).

Арбітр: Роман Блавацький (Львів). Асистенти: Роман Прощенко (Дніпро), Ярослав Пилипенко (Кропивницький). Резервний арбітр: Олег Найко (Чернівці). Інспектор: Віталій Звягінцев (Одеса).

Пряма трансляція

3

Дмитро АНТОНЕНКО, Sport Arena

Так склалося, що після вильоту з Першої ліги Буковина втратила основну частину минулосезонного складу. Залишилися навіть не всі місцеві – тож молодим належало рівнятися на лише трохи більше старших Сивку, Немтінова, Бойчука, Найко. Але за минулий до кінцівки першого кола час чернівчани витратили не даремно. Команда пообжилася на рівні Групи А Другої ліги і встигла вже піднести кілька неприємних для суперників сюрпризів.

Отож до матчу проти головного переслідувача лідера, який мав більше часу на відпочинок через пропущений минулий тур, Буковина підійшла практично у всеозброєнні. Із завсідників стартового складу не було хіба що новачка захисту Романа Шафоростова, котрий одразу ж став своїм у команді. Він був дискваліфікований, як і провідний опорник гостей Василь Дербах. Зате знайшлося місце новим особам. Руслан Рябий після майже дворічної перерви повернувся до Буковини і разом зі ще одним новачком, Ладиком Мелконяном, посилив півзахист. А Віктор Данищук лише вдруге в сезоні з’явився в складі – якраз учасно, якщо враховувати перебір карток у Дербаха.

5

4

Хто знає, що там задумували команди, але передматчеві розклади довелося викидати в кошик уже в дебюті. Ледве анонсер закінчив зі складами команд, як Боришкевич узявся вкидати аут із правого флангу і зробив це настільки вдало, що це призвело до відкриття рахунку. Худоб’як м’яч не діставав, але на дальній стійці Конкольняк випередив Никифоряка і переправив м’яч у ворота – 0:1.

Буквально через три хвилини на ударній позиції опинився вже Халк. Боришкевич дав йому пас на хід, і форвард з легкістю пройшов через зону між правим флангом і центром оборони, прибрав суперника і пальнув низом – Чесановський відверто виручив господарів. Трохи пізніше вже Веприк перевірив пильність воротаря господарів. Прикарпаття грало настільки впевнено, що його воротар Вульчин за межами свого карного обіграв фінтом буковинця Немтінова.

13

8

А ось господарі ще й завелися після декількох суддівських рішень – попередження Немтінова за фол в атаці, зафіксований офсайд, який зірвав Сивці вихід віч-на-віч, і незафіксований фол Прошака на ньому ж прямо перед штрафним (в цьому моменті здалося, що Тараса справді зачепили). У відповідь Худоб’як і Данищук доволі небезпечно, хоч і неточно, пальнули здалеку. А коли Конкольняк перервав чергову небезпечну передачу Немтінова, іванофранківці втекли в контратаку, що стала результативною. На довгу передачу стартонув Худоб’як, легко втік від Скрипкаря і невимушено пробив повз воротаря – 0:2. Команда дружно відзначила цю подію а-ля Бебето і Ромаріо.

А ще Прикарпаття провело ще кілька небезпечних атак. Були стандарти від Боришкевича і Кузьмина, після одного з кутових Прошак шикарно пальнув здалеку, але Чесановський потягнув його дуже сильний удар. Однак десь перед перервою удача трохи відвернулася від гостей. Довелося замінювати автора гола і результативної передачі Конкольняка, а потім господарі ще й відіграли один м’яч. Мелконян запустив у прорив через лівий фланг Сивку, той прострілив, а Рябий відзначив своє повернення ударом у протихід Вульчина. Остап намагався виручити, проте м’яч зрикошетив у того ж Руслана і відскочив у ворота – 1:2. До слова, найбільша в цьому сезоні Другої ліги «суха» серія Вульчина обірвалася на 656-й хвилині.

12

11

На другий тайм господарі вийшли зарядженими на боротьбу, однак найнебезпечніше, що у них вийшло, – це неточний удар Немтінова, який послизнувся в найважливішу мить, тому пробив не так добре, як це могло б бути. Зате в прикарпатців проходили хороші награні контратаки, як-от коли Боришкевич запустив у прорив Худоб’яка, проте той, увірвавшись у карний майданчик через лівий фланг, не зміг обдурити воротаря несильним парашутом.

У господарів було одразу кілька стандартів, але вони в них не пішли. Навіть коли Прошак збив Сивку ціною вилучення, Буковина не змогла переламати хід подій. Хоча Найко влучив у стійку з наступного штрафного, а потім Сивка, Королянчук і Немтінов непогано загострювали на швидкості (правда, без завершальних ударів).

MAN OF THE MATCH: ІГОР ХУДОБ’ЯК (Прикарпаття)

2

Дуже непроста вийшла ця перемога для іванофранківців. Ускладнена травмами Комара і Конкольняка, гра в меншості на кінцівку зустрічі, доволі небезпечні епізоди біля воріт Вульчина, який перервав свою «суху» серію. Однак клас і досвід гостей зіграв свою роль у Чернівцях. Особливо це стосується Худоб’яка, який не тільки забив де-факто вирішальний м’яч, але й постійно йшов у боротьбу, перегравав суперників сам на сам і спокійно міг би напрацювати ще на парочку голів.