Роман Дебелко міг перейти до Карпат ще в дитячо-юнацькому футболі

♦ Уродженець Коломийщини, новачок львівських “Карпат” форвард Роман Дебелко розповів порталу Sport Arena про перехід із кам’янської “Сталі” та особливості тренувань у новій іспанській команді тренерів “левів”.

ФОТО: Роман Дебелко, fckarpaty.lviv.ua

Роман Дебелко став одним із футболістів, хто в нинішнє трансферне вікно покликаний в черговий раз оновити “Карпати”, перейшовши зі “Сталі”. Тим паче, оновлення це відбувається не лише за допомогою традиційної кадрової перестановки, а й із залученням нового іспанського тренерського штабу на чолі зі Серхіо Наварро.

Юрій КОНКЕВИЧ, Sport Arena

— Все відбулося дуже просто і швидко: у мене закінчився контракт зі “Сталлю”, “Карпати” зв’язалися зі мною і запропонували перейти до них, — розповідає Дебелко. — Довго не думав, чесно кажучи. Влаштував усе з документами і прибув на збори львів’ян.

— Які фактори переконували підписати угоду з “Карпатами”?
— Це – український клуб, гарна команда Прем’єр-ліги, також мені ближче до рідного Івано-Франківська. Загалом, Львів — чудове місто, і тут є всі умови для тренувань та поліпшення гри. У дитячо-юнацькому футболі я міг перейти до “Карпат”, але тоді не склалося.

— Як попрощалися зі “Сталлю”?
— Як зазвичай в цьому випадку роблять футболісти, ми потиснули руку, побажали успіху і роз’їхалися. Команда у нас була хороша, але більшість пішли. Хто нормально попрощався з керівництвом клубу, хтось — не зовсім. Хотілося б, звичайно, щоб було без боргів. В кого був контракт, то розривали його і вибачали гроші. В кого контракт закінчився, як у моєму випадку, то ми тепер в режимі очікування грошей.

— До “Карпат” ти приїхав у той момент, коли в команду прийшла нова тренерська команда. Як сприйняв іспанських наставників, що нового вони зараз прищеплюють грі?
— Всі професійно ставляться до своєї справи. А іспанські тренери, вважаю, надзвичайні профі в своїй справі і вимагають жорсткого підходу до виконання футболістами своїх функцій. Загалом, одразу зрозуміло, що вони хороші коучі із новими ідеями.

— Як розподілилися обов’язки кожного з тренерів?
— Головний тренер Серхіо Наварро керує процесом, коригує заняття. Іван Медай — його помічник, який більше працює по тактиці, вправах на тренуваннях. Тренер із фізпідготовки — Хосе Пастор. Спілкуємося з ними наразі за допомогою перекладача.

— Теорії багато в “Карпатах” з’явилося?
— Дивимося записи ігор, кожному роздали концепцію гри — те, що хочуть тренери від нас, що ми мусимо робити і розуміти. Але найголовніше, що тренери вимагають, щоб ми постійно думали на полі, не «пуляли» м’яча будь-куди. Тренування базуються на контролі м’яча. Не здивуєтеся, якщо побачите в новому сезоні іншу гру від “Карпат”.

— Що найбільше сподобалося на літньому зборі?
— Позитивність тренерів, налаштування на те, щоб згуртувати нас. Плюс люблять дисципліну і професійно ставитися до своєї робити.

— Ти не забив на спарингах в Польщі. Розчарований цим?
— Звісно. Та й нагод особливих не було. Але врахуйте, що я трохи пізніше приїхав до команди. Сподіваюся, що в сезоні надолужу. Взагалі, думаю, що остаточно зіграємося ми вже по ходу чемпіонату, бо літні збори дуже короткі, і часу на підготовку було мало.

— Ти встиг познайомитися з уругвайцем Рівасом, з яким, можливо, доведеться конкурувати в нападі?
— Тільки сьогодні (розмова відбулася в середу. — Ю. К.) вперше тренувалися разом. Якогось конкретного враження від нього ще не можу вам сказати, але видно, що він здатний допомогти “Карпатам”.

Схожі новини

Залиште коментар