Sport Arena: Оце так новачок!

♦ Прикарпаття завдало розгромної поразки Арсеналу-Київщині (4:0) у матчі 5-го туру другої ліги 2017/18.

Ігор ДАШКОВ, Sport Arena

Івано-Франківськ з ентузіазмом чекав цього матчу – і не тільки тому, що тут хороша відвідуваність і кожного матчу чекають зі святковим настроєм, а й тому, що пам’ятав – Арсенал-Київщина у всіх офіційних попередніх зустрічах поступався Прикарпаттю, та ще й всуху з великим рахунком (6:0 і 3:0 у минулому чемпіонаті, 3:0 – вже в цьому сезоні в кубку).

Склад господарі виставили цілком бойовий – замість Дитка в основі знову вийшов грізний Худоб’як, а Комара замінив у півзахисті Боришкевич, який відновився після травми. У гостей відзначимо появу дебютанта Задорожнюка на краю оборони, а також кількох поверненців. Ми вже повідомляли, що той же Авдалян знову в строю. А ось досвідченого Омоко не було в центрі захисту – і це була погана новина для однієї з наймолодших команд Другої ліги.

Іванофранківці з перших хвилин понеслися вперед. Вже на другій хвилині Худоб’як, продавивши одразу трьох (!) суперників, вийшов віч-на-віч із воротарем, але Шкарбан грамотно зрізав кут і не дав себе проткнути. Було одразу кілька небезпечних прострілів, подач кутових. А найнебезпечніший епізод на початку зустрічі виник, коли голкіпер неправильно вибив м’яч із воріт (із руки за межею карного), а рефері матчу Людмила Тельбух призначила стандарт. Яневич бив дуже добре – м’яч, здається, навіть чиркнув каркас воріт. Цей момент підбадьорив і публіку, і футболістів.

9Відмінний шанс був у Кузьмина, який після передачі Дербаха продерся, але пробив вище. Веприк один зі своїх ударів завершив потраплянням у поперечину. А що ж гості? У них було кілька не особливо небезпечних ударів Сьомки, І. Нагорного і Авдаляна. Але і цього вистачило, аби Прикарпаття не стало відкладати перший гол на другий тайм. Вульчин зі своєї половини поля видав лонгболл на Януша, той позбувся двох опікунів і прострілив. На дальній половині карного майданчика відгукнувся Кузьмин: встиг і прийняти, і прошити низовим ударом ворота – 1:0. П’ятий гол у п’яти матчах чемпіонату! Оце так новачок!

Але не встигли господарі порадіти, як були продавлені на правому фланзі своєї оборони, і Сьомка впав у боротьбі з Громоляком – пенальті. Пилиповець мітив у лівий від воротаря кут, але Вульчин угадав його задум – і відбив уже десь третій пенальті на професійному рівні. Тепер психологічна перевага була вже на боці Прикарпаття – господарі після перерви кинули всі сили на те, щоб закріпити перевагу. Один тільки Худоб’як міг забивати двічі: в першому випадку до нього не дійшла передача Януша, в другому після пасу Кузьмина він влучив у поперечину. Комар, котрий лише вийшовши на заміну, теж не використав забійний шанс.

Господарі настільки захопилися атаками, що одного разу наварили у власному карному. Щастя, що Горбаченко пробив по центру, і Вульчин встиг згрупуватися. А ось гостям вони не пробачили подібної вільності. Авдалян відпасував на І. Нагорного, той ризиковано віддав на воротаря. На Шкарбана тут же висунувся Комар, м’яч відскочив до Худоб’яка, який встиг швидше голкіпера – 2:0. Третій гол у чемпіонаті його кращого бомбардира.

8

Далі, звичайно, було легше – Геник, Дербах, Оринчак намагалися забити з різних позицій. Але третій гол у матчі вийшов курйозним. Намагаючись відбитися після прострілу Оринчак, І. Нагорний потрапив точно в Комара, від якого м’яч і зрикошетив у сітку – 3:0. “Шаровий” гол, але заслужений з тієї точки зору, що хавбек поліз в гущу і напирав на ворота. А в кінцівці Оринчак із Кузьминим розігнали ще одну атаку, і Дитко увірвався в штрафний майданчик й поставив крапку – 4:0. Кінцівка запам’яталася хіба що вилученням Авдаляна, який надто емоційно пояснював дівчині-рефері щось про якийсь епізод.

MAN OF THE MATCH: РОМАН КУЗЬМИН (Прикарпаття)

Важко виділяти когось одного, але відзначимо, що гол Кузьмина був найважливішим – він перед самою перервою позбавив білоцерківців надії на спокійне розкочування до другого тайму. Потім Роман не вимикається з гри, здорово комбінував і в підсумку став співавтором ще одного гола.

Чемпіонат України. Друга ліга. Група А

5 тур. 9 серпня (середа)

ПРИКАРПАТТЯ Ів.-Франківськ – АРСЕНАЛ-КИЇВЩИНА Біла Церква – 4:0

Івано-Франківськ, стадіон «Рух». 2500 глядачів, t°: 25. Поле – 3.

Голи: Роман Кузьмин (38), Ігор Худоб’як (76), Артур Комар (87), Роман Дитко (90+1).
Нереалізований пенальті: Пилиповець (41).

Прикарпаття: Вульчин, Громоляк (Прошак, 86), Приймак, Бочкур, Яневич, Дербах, Януш (Оринчак, 62), Веприк (Геник, 71), Боришкевич (Комар, 51), Кузьмин, Худоб’як (Дитко, 77). Запасні: Семенів, Конкольняк. Головний тренер: Володимир Ковалюк.

Арсенал: Шкарабан, Задорожнюк, Тимченко, Патрик (Кузьменко, 46), І. Нагорний, Пилиповець (к), Сьомка, Пасечнюк (М. Нагорний, 8 (Растовецький, 86)), Харіс Джорж Кемфор, Авдалян, Горбаченко. Запасний: Байдюк. Президент і головний тренер: Олександр Акимов.

Попередження: І. Нагорний (42), Сьомка (84).
Вилучення: Авдалян (90+3).

Арбітри: Людмила Тельбух (Дніпро); Сергій Дарійчук / Володимир Бамбурак (обидва – Чернівці). Резервний арбітр: Роман Блавацький (Львів). Інспектор: Іван Кувик (Закарпатська обл.).