Старт обласного чемпіонату. Жодної нічиєї

♦ ФК Галич зі старту доводить, хто цього сезону господарюватиме в елітній лізі Івано-Франківщини. Під гарячу руку головного фаворита потрапив новий-старий учасник обласного чемпіонату зі Снятина. А вже наступної неділі стартовий лідер випробовуватиме амбіції срібного призера минулого сезону з Городенківщини, котрий, треба зауважити, стартував доволі скромно.

♦ Завдяки хет-трику одразу потрапив у лідери бомбардирів чемпіонату галичанин, знаний в краї голеадор Роман Барчук, і цілком можливо, що в суттєво оновленому оточенні його здатність влучно завершити зусилля партнерів буде ще ліпше, як досі, реалізована.

♦ Знову потрапивши до обласної ліги найсильніших аж через 19 (!) років, Бурштин святкував свій дебют перемогою. Про це розповідається в репортажі сайту вболівальників міста енергетиків. Також про позитивні зміни в долинському Нафтовику, який зумів здолати відроджене, по суті, тлумацьке Придністров’я, цікаво поділився зі своїми шанувальниками сайт Долина LIVE.

♦ Якщо поразки значно омолоджених ФК Калуш і Тепловика-ДЮСШ-3 загалом були прогнозованими, то ФК Битків “підзалетів” у Надвірній, відверто кажучи, сенсаційно. Адже, отримавши доволі пристойне поповнення, битківчани не приховували своїх намірів поборотися “за призи”. Тоді як брошнівці знову зазнали втрат – Кузьмин, Кащій, Петрик… Зате, як бачимо, спрацьовують тамтешнє бездонне джерело талантів та непересічність тренера Василя Качура.

Чемпіонат області. Перша ліга

1 тур. 13 серпня (неділя)

ФК ГАЛИЧ – ПОКУТТЯ Снятин – 7:0 (2:0)

Голи: Роман Третяк (12), Роман Барчук (23, 67, 72-пен.), Іван Легкий (53), Тарас Томин (68), Віталій Турчанський (90).

ВИХОР Ямниця – КОЛОС ГОРОДЕНКІВЩИНИ – 0:1 (0:0)

Гол: Юрій Вістовський 60.
Вилучення: Назарій Павлів (90+2, Вихор – 2 ЖК).

ФК КАЛУШ – БЕСКИД Надвірна – 0:1 (0:0)

Гол: Роман Романюк (75).

Молодіжний склад U-18, інформує fckalush.com, протягом всього матчу чинив гостям із Надвірної гідний супротив, пропустивши лише один м`яч. Хлопці на рівних грали проти дорослого складу надвірнянського клубу та, нереалізувавши свої нагоди, зазнали поразки.

ФК БИТКІВ – КАРПАТИ Брошнів-Осада – 1:3 (0:2)

Голи: Михайло Слободян (48) – Олег Барановський (5-пен.), Андрій Сировецький (44, 83).

ФК ТУРКА – КАРПАТИ Болехів – 4:0 (2:0)

Голи: Дмитро Максим’юк (1-пен., 28), ? Маковійчук (84), Василь Червінський (90).

NFK Bur

СИМЕТРІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

НФК БУРШТИН – ТЕПЛОВИК-ДЮСШ-3 Ів.-Франківськ – 2:0 (0:0)

Голи: Роман Пштир (82, 86).
Бурштин, стадіон “Енергетик”

Ярослав БАЦАЛА – для сайту вболівальників НФК Бурштин /energetykb.at.ua/

Після перемоги в першості бурштинські вболівальники з нетерпінням чекали на старт обласного чемпіонату. Ходили чутки, що Бурштин мріє про аматорську лігу, в яку заявилися дві кращі команди з чемпіонату (“Карпати” Коломия перейменувалася в “Покуття” та ФК “Калуш”, який заявив другий склад також на чемпіонат області). Також після розпаду володаря суперкубка області – “Оскара” – інтригою було те, де опиняться кращі футболісти цієї команди.

Чи повернуться Цимбалістий, Лазорик і Долотко до Бурштина, чи знайдуть інші команди?.. Кращий снайпер Бурштина і автор єдиного гола в матчі за Суперкубок області – Ігор Цимбалістий – перейшов до Калуша (вже зіграв проти команди Михайла Кополовця, закарпатського “Миная” – 2:2), Ігор Долотко заявився за Тлумач, а Микола Лазорик з Іванишиним підсилили Галич.

“Бурштин” практично зберіг основний склад і підсилився Романом Пштиром і Тарасом Николишиним із Калуша (кращі бомбардири калуської команди в минулому сезоні; Р. Пштир – 13 голів і 3-тє місце в чемпіонаті області минулого сезону), Назарієм Качанівським із львівського “УФК-Карпати”, Романом Шумлясом з Надвірної та своїми вихованцями Віцьком та Леником.

Розпочинався обласний турнір матчами юнаків (за задумкою чиновників з ІФФФ календар буде симетричним, в юнаків буде таким самим, як у дорослих складів, проте змінюється господар матчу). Оскільки дорослий склад приймав “Тепловик”, то юнаки поїхали в гості до Івано-Франківська. У суботу команда НФК “Бурштин” U-18 провела свій перший матч в чемпіонаті області в ДЮФЛІФО.

У міжсезоння бурштинську команду залишила низка гравців, які вже не проходять за віковою категорією і були лідерами команди та забивали голи: В. Веренка, М. Леник, С. Віцько. Втрата лідерів відобразилася на результаті – стартували з поразки (0:2).

Дорослий склад у Бурштині переміг завдяки дублю калуського новачка Романа Пштира, який забивав в останні 10 хвилин матчу. 2:0 – і симетрія результатів дорослої команди та молодіжного складу.

1

НАФТОВИК Долина – ПРИДНІСТРОВ’Я Тлумач – 3:1 (1:1)

Голи: Сергій Халацький (37), Михайло Бабінчук (67), Василь Лаврінок (80) – Володимир Федорюк (44).

Долина LIVE, dolynalive.com.ua

Гра розпочалась за невеликої переваги гостей, які часом не давали долинянам перетнути свою половину поля, але ближче до половини першого тайму “нафтовики” змогли вирівняти гру і небезпечно атакувати ворота суперника. На 37-й хвилині Сергій Вецко віддав пас на правий фланг, звідки одразу подали у штрафний майданчик, і Сергій Халацький ударом головою відкрив рахунок у матчі. Однак піти в роздягальню за переможного результату господарям не вдалось. Красивим ударом у дальній кут відзначився Володимир Федорюк, не залишивши шансів Святославу Димиду.

Другий тайм команди розпочали рівною боротьбою, але ближчими до взяття воріт були гості, які не змогли використати два гольові моменти біля воріт Димида. В обох випадках захисникам вдавалось винести м’яч із карного. Вийти вперед Нафтовик зумів після кутового – подача у штрафний, і м’яч у ворота гостей увігнав головою захисник Михайло Бабінчук. Остаточний рахунок встановив Василь Лаврінок на 80-й хвилині. Він обіграв суперника в центрі поля, вдало розвернувся і пробив по воротах, голкіпер не зумів врятувати команду. Нагод відігратися у Тлумача не було.

Щодо гри самої долинської команди, то відчутно, що її підсилили новачки. В першу чергу це стосується Василя Лаврінка, який дуже вдало проводив перший тайм на лівому фланзі, а другий – під нападником. Також добре увійшов у гру із заміни Михайло Басараб, який зумів зв’язати захист та атаку долинян. Участь у грі взяли й інші новачки – Володимир Радульський та Петро Цвеюк. Однак ще відчувається, що команді бракує зіграності, тож є надія, що кілька матчів – і гравці повністю розумітимуть один одного на полі.