З чого почати заняття футболом

З чого почати  заняття футболом
Фото: bisnesideya.ru

Для тих, хто в дитинстві не рубався у дворі з хлопцями: футбол — командна гра на трав’яному полі, де гравцям потрібно забити (усіма частинами тіла, крім рук) якомога більше м’ячів у ворота суперника і захистити свої. Футбол розвиває реакцію, координацію, спритність, витривалість. Тренування новачка — це не тільки серйозне фізичне навантаження, але і робота з командою, тому для повноцінних занять доведеться побороти сором’язливість. «Футбол — відмінна можливість розвинути комунікативні навички, так як гра неможлива без взаємодії та згуртованості», — пояснює Настя Казіна, воротар аматорської команди «Вихор». Голову включати теж знадобиться: гра припускає постійний аналіз дій суперників і союзників, а також своїх можливостей. «Завжди потрібно думати, куди ти віддаєш м’яч, під яким кутом, як вдарити, як скоротити кут обстрілу. Ти взаємодієш з іншими гравцями, стежиш за всім відразу і в розумі ведуться постійні розрахунки”, – розповідає Настя. «Хочеться, щоб люди відійшли від уявлення про футбол, як про „чоловіків, що бігають за м’ячем“, безглуздих трибунних баталіях і бачили всю кропітку роботу, яка ведеться на полі».

Оскільки гра в футбол включає в себе багато бігу, насамперед в тонус прийдуть м’язи ніг, але незабаром підтягнуться і інші. По суті, футбольні тренування-це кардіонавантаження, тому кожне заняття сприятиме спалюванню жиру, зміцненню, а не росту м’язів, що в комплексі призведе до загального схуднення. «Від аеробних навантажень при бігу йде зайва вода, підтягуються прес і м’язи нижніх кінцівок. При нормальному харчуванні і навантаженнях тонус тіла забезпечений”, – коментує футбольний тренер Ірина Савельєва. Настя підтверджує: «У футболістів дуже красиві ноги, тому що насамперед від заняття до заняття будуть зміцнюватися саме вони. Ну і сіднична область набуває той вид, за яким нині всі ганяються».

Їжа повинна бути калорійною, але не жирною. Необхідно дотримуватися перерви між їжею і заняттям від двох до чотирьох годин. «Кожен сам вирішує для себе, чого він хоче від спорту. Якщо це зниження ваги, необхідно скоротити споживання жирів і вуглеводів, збільшити споживання білків. Якщо просто хочеться тримати себе у формі, потрібно дотримуватися здорового раціону, тобто балансу цих самих жирів, вуглеводів і білків. У мережі безліч статей по здоровому харчуванню, і кожен може сам або за допомогою фахівця скласти для себе програму. Головне — розуміти, чого ви самі хочете», — радить Ірина. Настя додає: «Дуже важливо пити багато води. Великий відсоток вологи втрачається при потовиділенні (особливо якщо тренування проходить на спеці), і необхідно її відновлювати». «Але під час ігор пити воду у великих кількостях не можна. Зазвичай роблять невеликий ковток або просто змочують рот, інакше від навантаження в поєднанні з водою може стати погано як шлунка, так і серцю. Тому якщо на вулиці не + 30, то питво треба залишити до кінця матчу”, – застерігає Ірина.

«Щоб грати у футбол, потрібні майка, шорти і бутси. Для змагань знадобляться ще гетри і щитки», — говорить Ірина. Майка і шорти підійдуть будь-які, але з покупкою бутсів краще не поспішати — спочатку необхідно дізнатися, на якому покритті проводяться заняття, а після — переміряти безліч пар футбольної взуття і серед великої кількості фірм і моделей вибрати одну відповідну. Воротареві ще необхідно придбати рукавички, штани і кофту, що захищають від пошкоджень при падіннях.